Lajmet - Psh | Sistemi Prokurorial i Republikës së Kosovës
left stars
right stars

Lajme

Kërkohet paraburgim ndaj 4 personave për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik
Kërkohet paraburgim ndaj 4 personave për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik

Gjilan, 10 Shkurt 2022 – Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Gjilan, caktimin e masës së paraburgimit kundër katër (4) personave, të pandehurve A.K., P.J., I.Z. dhe F.D., të cilët me urdhër të prokurorit të shtetit gjenden nën masën e ndalimit 48 orësh.   Sipas kërkesës, ekziston dyshimi i bazuar se, me 20 Tetor 2020, i pandehuri A....

Lexo më shumë
Kryeprokurori Kadriu priti në takim Kryetaren e Odës së Ndërmjetësuesve të Kosovës
Kryeprokurori Kadriu priti në takim Kryetaren e Odës së Ndërmjetësuesve të Kosovës

Gjilan, 26 Janar 2022 - Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Arben Kadriu sot ka pritur në takim Kryetaren e Odës së Ndërmjetësuesve të Kosovës, Ganimete Xhelili dhe përfaqësuesin e Odës së Ndërmjetësuesve për regjionin e Gjilanit, Ruzhdi Gagica.   Gjatë këtij takimi, fillimisht Kryeprokurori i falënderoi të pranishmit për vizitën dhe i njoftoi për rastet të cilat janë referuar dhe ...

Lexo më shumë
KOMUNIKATË PËR MEDIA
KOMUNIKATË PËR MEDIA

Gjilan, 21 Janar 2022 – Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se ka ndaluar edhe një person, me inicialet L.J., pasi dyshohet se ka qenë i përfshirë në vrasjen, e cila ka ndodhur më 12 Shtator 2021, në Gjilan, ku me armë zjarri është privuar nga jeta tani i ndjeri B.V. Ndaj të njëjtit, Prokuroria Themelore në Gjilan, brenda afatit ligjor do të kërkojë masën për sigurimin ...

Lexo më shumë
Ndalohet një person për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar
Ndalohet një person për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Gjilan, 18 Janar 2022 – Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se pas një hetimi disa mujor, në bashkëpunim me Njësinë Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, në Gjilan, ka ndaluar të dyshuarin M.I., – pronar i kompanisë ‘’Arch Design’’, i kontraktuar nga komuna e Gjilanit, për mbikëqyrjen e punimeve të palestrës së sporteve në fshatin Zhegër, për shkak ...

Lexo më shumë